Liity jäseneksi
Valitse kuntosali
ELIXIA-jäsenyydet
  • Harjoittelu
    Kuntosaliharjoittelu
    SATS Online
    Treeniohjelmat
    Liikepankki
  • Ryhmäliikunta
    Varaa ryhmäliikuntatunti
    ELIXIAn ryhmäliikuntatunnit
  • PT
    Personal Training
    Boot Camp
  • Saunat
    ELIXIA-sovellus
    Lastenhoito
    Liikuntaedut
  • Jäsenemme
    PT-tarinat
    Haastattelut
    Tarinat
  • Treeni ja treenivinkit
    Voimaharjoittelu
    Inspiroidu
    Harjoittelu ja kuukautiskierto
    Raskauden aikana & jälkeen
    Jooga & liikkuvuus
    Kestävyysharjoittelu
    Painonpudotus
    Kiinteytyminen
    Aloita treenaaminen
    Fysioterapia
  • Ravinto ja hyvinvointi
    Ruokavalio ja ravitsemus
    Reseptit
  • Hyvinvointi
    Älykäs työnantaja
    Onnelliset työntekijät
Asiakas­palvelu
Kirjaudu
Liity jäseneksiKirjaudu
  1. Jäsenemme
  2. Haastattelut
  3. "Joskus on vain oltava onnellinen"

"Joskus on vain oltava onnellinen"

Margunn Aguilarille, 47, jooga ei ole vain liikuntamuoto. Hänelle jooga on koti. Paikka, jonne voi mennä rauhoittumaan.

ELIXIA
ELIXIA

Kategoria

Jäsenemme

Joskus on vain oltava onnellinen
Joskus on vain oltava onnellinen

– Kuulemme jatkuvasti, että meidän pitäisi olla vähän parempia, nopeampia ja voimakkaampia. Vain joogastudiossa saat kuulla, että se, mitä teet juuri nyt, makaat lattialla ja hengität, on täydellistä.

Margunn on joogannut 1990-luvulta lähtien – ennen kuin todella edes tiesi, mitä se on. Silloin hän joogasi lähinnä itsensä vuoksi irrottautuakseen rankasta harjoittelusta ja oppiakseen rauhoittumista. Hän ei halunnut jakaa rauhan tyyssijaansa muiden kanssa. Kaikki kuitenkin muuttui, kun hän ymmärsi harjoittelun vaikutuksen. Nyt hän opettaa muille joogaa uudessa HiYOGA SATS -joogastudiossa Oslossa.

Jooga tekee hyvää kaikille

– Joogassa harjoitetaan niin pääkoppaa kuin kehoa. Se tekee kehosta vahvemman ja mielestä rauhallisemman. Jooga opettaa löytämään sen osan hermostosta, jonka olemassaolon monet ovat unohtaneet. Sen osan, joka auttaa elimistöäsi palautumaan niin, että keho toimii juuri niin hyvin kuin sen pitääkin. Sen, joka tekee sinut onnelliseksi.

– Ja joskus on vain oltava onnellinen. Se unohtuu helposti arjen huolien keskellä. Kuka tahansa voi joogata, ja se tekee hyvää kaikille. Niin sinulle itsellesi kuin ympärilläsi oleville.

– Niin kauan kuin hengität, voit joogata. Se saa sinut tuntemaan olosi paremmaksi, opit huolehtimaan itsestäsi ja kuuntelemaan tarpeitasi. Saat itsestäsi paremman version esiin, mikä on hyväksi myös läheisillesi. Jooga sopii hyvin meille kaikille, Margunn Aguilar sanoo.

ELIXIA

  • Tämä on SATS Group
  • ELIXIA YRITYSPALVELUT
  • Töihin ELIXIAlle
  • Media
  • ELIXIA Rewards
  • Investor
  • WhistleBlower
  • Kuntokeskukset
  • Etsimme liiketiloja

Palvelut

  • Varaa ryhmäliikuntatunti
  • Ryhmäliikuntatunnit
  • Personal Training
  • Boot Camp
  • Liikepankki
  • Kuntosaliharjoittelu
  • SATS Online
  • Treeniohjelmat

Inspiroidu

  • Jäsenemme
  • Treeni ja treenivinkit
  • Ravinto ja hyvinvointi
  • Hyvinvointi

Tuki

  • Tietosuojaseloste
  • Ota yhteyttä asiakaspalveluun
  • Kirjaudu
  • Säännöt ja ehdot
Copyright © ELIXIA 2014 - 2025 • Näin käsittelemme evästeitä ja henkilötietoja.